Opiniowanie sądowo-psychologiczne

14 października 2023 09:00
Szkolenie ma na celu rozszerzenie wiedzy dotyczącej problematyki dziecka wykorzystywanego i jego rodziny, podnoszenie kompetencji w zakresie opiniowania dziecka wykorzystywanego seksualnie i jego rodziny, doskonalenie umiejętności przesłuchiwania dzieci – ofiar wykorzystywania seksualnego

Wprowadzenie

Warsztat ma na celu rozszerzenie wiedzy dotyczącej problematyki dziecka wykorzystywanego i jego rodziny, podnoszenie kompetencji w zakresie opiniowania dziecka wykorzystywanego seksualnie i jego rodziny, doskonalenie umiejętności przesłuchiwania dzieci – ofiar wykorzystywania seksualnego.

Opis szkolenia

Warsztat został przygotowane przez  mgr Beatę Pawlak-Jordan - psychologa klinicznego, seksuologa klinicznego i superwizora PTS, superwizora  Niebieskiej Linii, psychoterapeutkę. Pani Beata Pawlak-Jordan ma bogate doświadczenie psychoterapeutyczne oraz diagnostyczne i przez wiele lat pracowała w Fundacji Dzieci Niczyje ( Obecnie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę”).

Aktualnie współprowadzi własną fundację „Fundacja Dobrych Praktyk”. Wieloletni biegły sądowy uczestniczący w przesłuchaniach dzieci oraz opiniowaniu dla potrzeb prokuratur sądów karnych i rodzinnych, specjalista do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie PARPA i Niebieskiej Linii. Od lat zajmuje się diagnozą, interwencją oraz terapią dzieci wykorzystywanych seksualnie.

Główne cele

  • rozszerzenie wiedzy dotyczącej problematyki dziecka wykorzystywanego i jego rodziny,
  • podnoszenie kompetencji w zakresie opiniowania dziecka wykorzystywanego seksualnie i jego rodziny.
  • doskonalenie umiejętności przesłuchiwania dzieci – ofiar wykorzystywania seksualnego


Zajęcia z uczestnikami szkolenia prowadzone są metodą grupowego warsztatu umiejętności psychologicznych. Podczas ich realizacji uczestnicy współtworzą materiał oraz analizują swoje dotychczasowe doświadczenia.

Program zajęć

  1. Przesłuchanie dziecka wykorzystywanego seksualnie (zasady, metody, narzędzia)
  2. Budowanie opinii sądowo – psychologicznej w sprawach dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci.
  3. Prezentowanie opinii sądowej przed sądem.
  4. Podsumowanie zajęć.
mgr Beata Pawlak-Jordan
psycholog kliniczny, seksuolog kliniczny i superwizor PTS

Koszt szkolenia

stacjonarne / 999 zł

Miejsce

Siedziba Centrum Terapii Lew-Starowicz

Informacje organizacyjne

Termin: 14 października 2023
Miejsce: siedziba Centrum Terapii Lew-Starowicz
Czas: 9-19 (w ramach czasu są zaplanowane 3 przerwy kawowe  oraz 60 min. przerwa na obiad)
Cena: 999 zł brutto
Prowadzący: mgr Beata Pawlak-Jordan 

Rejestracja na szkolenie

Informujemy, że administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych jest Centrum Terapii Lew-Starowicz, z siedzibą ul. Nowogrodzka 62 c, 02-002 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale uzupełnienie pól oznaczonych, jako „pola wymagane” jest konieczne do udzielenia odpowiedzi na pytanie.