prof. nadzw. dr hab. n. med.

Michał Lew-Starowicz

psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (2004). W latach 2002 i 2003 odbywał staże kliniczne w Klinice Psychiatrii Uniwersytetu w Heidelbergu. W latach 2006 – 2010 pracował w Ogólnopolskiej Lekarskiej Przychodni Specjalistycznej Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Warszawie. W latach 2014-2019 kierował Oddziałem Leczenia Pierwszych Objawów Psychozy i Zapobiegania Nawrotom w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Ponadto, w latach 2017-2019 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Instytutu Psychiatrii i Neurologii ds. Naukowych. Obecnie, poza Centrum Terapii Lew-Starowicz, pełni funkcję Kierownika Kliniki Psychiatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Nadal pozostaje związany naukowo z Instytutem Psychiatrii i Neurologii. Jako pierwszy w Polsce uzyskał certyfikat specjalisty medycyny seksualnej (FECSM) afiliowany przez European Union of Medical Specialists. W 2008 obronił pracę doktorską na temat zaburzeń seksualnych u pacjentów hemodializowanych. W 2015 r. otrzymał tytuł doktora habilitowanego. W 2018 r. uzyskał stanowisko profesora Instytutu Psychiatrii i Neurologii, a w 2019 r. profesora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Redaktor naukowy monografii "Seksuologia", autor i współautor kilkudziesięciu artykułów w czasopismach naukowych oraz wielu książek naukowych i popularnonaukowych.

Specjalizacje

 • specjalista psychiatra,
 • specjalista seksuolog,
 • psychoterapeuta,
 • specjalista medycyny seksualnej (FECSM) afiliowany przez European Union of Medical Specialists.
 • seksuolog kliniczny i superwizor Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego
 • członek Executive Committee Members European Society for Sexual Medicine

Zakres działalności

W praktyce klinicznej zajmuje się problemami zdrowia psychicznego i seksualnego kierując się zasadą holistycznego podejścia do terapii. Prowadzi psychoterapię indywidualną i partnerską (małżeńską). Prowadzi opiekę medyczną nad osobami w trakcie korekty płci. 

Zajmuje się leczeniem dysfunkcji seksualnych: zaburzenia erekcji (wzwodu) u mężczyzn, zaburzenia ejakulacji (wytrysku) u mężczyzn, zaburzenia pożądania, zaburzenia orgazmu, pochwica.

Zaangażowany w prace badawcze z zakresu patofizjologii zaburzeń seksualnych, kompulsywnych zaburzeń seksualnych („uzależnienie od seksu”), oraz dysfunkcji seksualnych w chorobach przewlekłych. Swoje prace prezentował na licznych konferencjach krajowych i międzynarodowych. 

Wykładowca na kursach specjalizacyjnych z seksuologii dla lekarzy w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Jest współtwórcą i wykładowcą w Szkole Terapii Seksualnej. Ponadto, prowadzi zajęcia na kursach specjalizacyjnych z seksuologii dla lekarzy w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego

Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu seksuologii i psychiatrii, współautor kilku książek z zakresu seksuologii. Tłumacz polskiego przekładu „Kompendium Psychiatrii, Psychoterapii i Medycyny Psychosomatycznej”. Redaktor naczelny półrocznika naukowego "Przegląd seksuologiczny" ( www.przeglad-seksuologiczny.pl)

Posiada certyfikat Vienna School of Clinical Research (2006). Posiada certyfikaty językowe CAE i ZMP. W swojej praktyce prowadzi terapię pacjentów w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Prywatnie miłośnik podróży, narciarstwa, triathlonu, elektrycznego bluesa i muzyki latynoamerykańskiej.

Certyfikaty

Terminy wizyt

 • Poniedziałek (stacjonarnie, online) g. 16:00-21:00
 • Wtorek (stacjonarnie, online) g. 16:00-21:00
 • Środa (stacjonarnie, online) g. 16:00-21:00

Cennik wizyt

 • Konsultacja / I wizyta
  40 min. 550 zł
 • Konsultacja pary
  40 min. 550 zł
 • Kolejna wizyta lekarska
  20 min. 380 zł
 • Sesja indywidualna -psychoterapia
  50 min. 400 zł
 • Sesja partnerska -psychoterapia
  50 min. 400 zł
Umów wizytę