dr n. med.

Wojciech Merk

psychiatra, seksuolog

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Dr n. med. Wojciech Merk jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał w czasie pracy w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii ŚUM w Katowicach, gdzie uzyskał specjalizację w dziedzinie psychiatrii. W 2016 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Pracował naukowo jako adiunkt w Katedrze i Klinice Psychiatrii i Psychoterapii ŚUM oraz jako starszy asystent Oddziału Psychiatrii i Psychoterapii Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. L. Gieca w Katowicach – Ochojcu, wcześniej pełniąc funkcję zastępcy ordynatora ww. oddziale.

Ukończył dwuletnie studia podyplomowe w zakresie psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wiedzę z zakresu psychoterapii wykorzystuje w procesie diagnostyki swoich pacjentów, uzyskując tym samym pełniejszy obraz zgłaszanych przez nich problemów.

Zakres działalności

Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w Całodobowym Oddziale Psychiatrii i Psychoterapii, jak i trakcie wieloletniej praktyki ambulatoryjnej w Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Leczenia Uzależnień. Stale pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w międzynarodowych konferencjach naukowych (DGPPN Kongress Berlin, ECNP, EPA), gdzie prezentuje również wyniki prac własnych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Deutsche Gesellschaft für Psychiatrie und Psychotherapie, Psychosomatik und Nervenheilkunde. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu seksuologii i psychiatrii, współautor kilku książek i podręczników.

Terminy wizyt

  • Poniedziałek (stacjonarnie, w wyjątkowych sytuacjach online) g. 16:00-21:00

 

Cennik wizyt

  • I wizyta konsultacja
    40 min. 380 zł
  • Kolejna wizyta lekarska
    20 min. 320 zł
Umów wizytę