lek. med.

Dorota Sawicka

psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, Wydziału Lekarskiego w Zabrzu. Ukończyła 4,5 letnie całościowe szkolenie z psychoterapii organizowane przez Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum w Krakowie pod kierownictwem profesora de Barbaro oraz 6- miesięczny kurs psychoterapii poznawczo – behawioralnej dla dzieci i młodzieży w CBT w Warszawie. Odbyła staż specjalizacyjny z zakresu psychiatrii w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii w Katowicach, z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży w Centrum Pediatrii w Sosnowcu, w IPiN w Warszawie oraz z zakresu seksuologii w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie. Ponad 10 lat pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu – oddziału psychiatryczne dla dorosłych i oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży. Aktualnie kierownik Specjalistycznego Centrum Diagnostyczno- Terapeutycznego Pro Autism oraz pracownik Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii.

Zakres działalności

Zajmuje się diagnozą i leczeniem zaburzeń psychicznych osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży , m.in. zaburzenia depresyjne, nerwicowe, związane ze stresem, autyzm, zespół Aspergera, ADHD.

W zakresie seksuologii szczególnie zajmuje się zaburzeniami rozwoju psychoseksualnego, również towarzyszącym innym problemom psychicznym – np.  autyzm, zespół Aspergera, zaburzeniami identyfikacji płciowej, osobami które doświadczyły przemocy seksualnej. Prowadzi także terapię rodzinną.

Pierwsza wizyta jest zawsze wizytą lekarz - rodzic/opiekun ustawowy, a kolejna to wizyta lekarz - dziecko.
Można się umawiać w danym dniu na dwie godziny: pierwszą wizytę odbywa rodzic, potem na drugą wizytę odbywa dziecko. 

Terminy wizyt

  • Wybrane środy w miesiącu (stacjonarnie, online) g. 8:30-12:30

Cennik wizyt

  • Konsultacja / I wizyta
    50 min. 450 zł
  • Kolejna wizyta lekarska
    30 min. 400 zł