mgr

Anna Jakóbik

fizjoterapeutka uroginekologiczna

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Fizjoterapeutka uroginekologiczna po wielomodułowym szkoleniu akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne, terapeutka profilaktyki uroginekologicznej według koncepcji Bebo.

Posiada doświadczenie zdobywane w Centrum Medycznym Żelazna zarówno w pracy na oddziałach i w przychodni przyszpitalnej podczas prowadzenia terapii indywidualnej. Wykładowczyni szkoły rodzenia.

Przyjmuje pacjentki w każdym wieku, które zgłaszają się z problemami kobiecego zdrowia. Dużą grupę kobiet stanowią te w okresie okołoporodowym przygotowujące się do narodzin dziecka, ale również po porodzie czy cesarskim cięciu, korzystające z wizyt profilaktycznych. Pracuje z kobietami z nietrzymaniem moczu, obniżeniem narządu rodnego czy z rozejściem mięśnia prostego brzucha.

W zakresie jej szczególnych zainteresowań zawodowych znajduje się opieka nad kobietami zgłaszającymi dolegliwości bólowe podczas współżycia, bóle okołomiesiączkowe a także te o charakterze przewlekłym związane z endometriozą, wulwodynią czy pochwicą.

Liczne kursy fizjoterapeutyczne, a także z dziedziny osteopatii zapewniły jej szeroki wachlarz technik i narzędzi, dzięki którym wsparcie kobiety na drodze do zdrowia jest holistyczne. W terapii jest towarzyszką kobiet, wierzy w ich autonomię i kompetencje.

Pasjonatka psychologii dzięki czemu ukończyła na SWPS studia podyplomowe na kierunku psychosomatyka i somatopsychologia. W życiu i pracy zawodowej kieruje się zasadami komunikacji bez przemocy. Jest zafascynowana dialogiem motywującym jako sposobem komunikowania się z ludźmi opartym na empatii i szacunku do drugiego człowieka. Aktualnie bierze udział w szkoleniu na specjalistkę dialogu motywującego.

Redaktorka publikacji naukowych i artykułów dla kobiet w Kwartalniku Laktacyjnym czy na portalu Natuli, prowadząca warsztaty im poświęcone. 

Zakres działalności

 • fizjoterapeutyczna diagnostyka struktur dna miednicy,
 • reedukacja i rehabilitacja struktur mięśni dna miednicy (poprawa siły i wytrzymałości, normalizacja obniżonego bądź wzmożonego napięcia oraz zwiększenie elastyczności i objętości mięśni,
 • uzupełnienie kompleksowej terapii, szczególnie w przypadku pochwicy, vulvo/vestibulodynii, endometriozy,
 • edukacja w zakresie samodzielnej aktywacji mięśni dna miednicy i świadomości własnego ciała,
 • przygotowanie do porodu drogami natury i cesarskiego cięcia oraz wizyty profilaktyczne w zakresie zapobiegania dysfunkcji w obrębie dna miednicy,
 • diagnostyka i terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha,
 • ocena i terapia blizn np. po epizjotomii czy cesarskim cięciu, a także przygotowanie do planowych zabiegów cesarskiego cięcia,
 • opieka nad kobietą przed oraz po zabiegu uroginekologicznym (plastyka ścian pochwy, taśmy podcewkowe),
 • ból podczas współżycia, bolesne miesiączkowanie,
 • ultrasonograficzna diagnostyka funkcjonalna oraz USG-biofeedback.

Certyfikaty

Terminy wizyt

 • Środa g. 9:00 - 13:30

Cennik wizyt

 • Wizyta uroginekologiczna
  40 min. 250 zł
Umów wizytę