45691.jpg

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe:

Dr hab. med. Michał Lew-Starowicz, Prof. CMKP, Prof. IPiN


Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (2004). W latach 2002 i 2003 odbywał staże kliniczne w Klinice Psychiatrii Uniwersytetu w Heidelbergu. W latach 2006 – 2010 pracował w Ogólnopolskiej Lekarskiej Przychodni Specjalistycznej Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Warszawie. W latach 2014-2019 kierował Oddziałem Leczenia Pierwszych Objawów Psychozy i Zapobiegania Nawrotom w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Ponadto, w latach 2017-2019 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Instytutu Psychiatrii i Neurologii ds. Naukowych. 
Obecnie, poza Centrum Terapii Lew-Starowicz, pełni funkcję Kierownika Kliniki Psychiatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Nadal pozostaje związany naukowo z Instytutem Psychiatrii i Neurologii. Jako pierwszy w Polsce uzyskał certyfikat specjalisty medycyny seksualnej (FECSM) afiliowany przez European Union of Medical Specialists. 
W 2008 obronił pracę doktorską na temat zaburzeń seksualnych u pacjentów hemodializowanych. W 2015 r. otrzymał tytuł doktora habilitowanego. W 2018 r. uzyskał stanowisko profesora Instytutu Psychiatrii i Neurologii, a w 2019 r. profesora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.  
Redaktor naukowy monografii "Seksuologia", autor i współautor kilkudziesięciu artykułów w czasopismach naukowych oraz wielu książek naukowych i popularnonaukowych. 

 

Specjalizacje i umiejętności:

  • specjalista psychiatra,
  • specjalista seksuolog,
  • psychoterapeuta,
  • specjalista medycyny seksualnej (FECSM) afiliowany przez European Union of Medical Specialists.
  • seksuolog kliniczny i superwizor Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego

Zakres działalności:

W praktyce klinicznej zajmuje się problemami zdrowia psychicznego i seksualnego kierując się zasadą holistycznego podejścia do terapii. Prowadzi psychoterapię indywidualną i partnerską (małżeńską). Prowadzi opiekę medyczną nad osobami w trakcie korekty płci. 

Zajmuje się leczeniem dysfunkcji seksualnych: zaburzenia erekcji (wzwodu) u mężczyzn, zaburzenia ejakulacji (wytrysku) u mężczyzn, zaburzenia pożądania, zaburzenia orgazmu, pochwica.

Zaangażowany w prace badawcze z zakresu patofizjologii zaburzeń seksualnych, kompulsywnych zaburzeń seksualnych („uzależnienie od seksu”), oraz dysfunkcji seksualnych w chorobach przewlekłych. Swoje prace prezentował na licznych konferencjach krajowych i międzynarodowych. 

Wykładowca na kursach specjalizacyjnych z seksuologii dla lekarzy w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Jest współtwórcą i wykładowcą w Szkole Terapii Seksualnej. Ponadto, prowadzi zajęcia na kursach specjalizacyjnych z seksuologii dla lekarzy w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego

Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu seksuologii i psychiatrii, współautor kilku książek z zakresu seksuologii. Tłumacz polskiego przekładu „Kompendium Psychiatrii, Psychoterapii i Medycyny Psychosomatycznej”. Redaktor naczelny półrocznika naukowego "Przegląd seksuologiczny" ( www.przeglad-seksuologiczny.pl)

Posiada certyfikat Vienna School of Clinical Research (2006). Posiada certyfikaty językowe CAE i ZMP, prowadzi terapię pacjentów polsko-, angielsko- i niemieckojęzycznych.

Prywatnie miłośnik podróży, narciarstwa, triathlonu, elektrycznego bluesa i muzyki latynoamerykańskiej.

Towarzystwa naukowe:

  • członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego,
  • członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej,
  • European Society for Sexual Medicine,
  • International Society for Sexual Medicine.

Certyfikaty:

Certyfikat Superwizora Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych

Dyplom ukończenia Szkoły Psychoterapii

Certyfikat Medical

Umów termin wizyty lub zapisz się na szkolenie w CTLS

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas... chętnie odpowiemy na Twoje pytania.